.

.

Jak powstaje wino w różowym kolorze ?

Wbrew przekonaniu niektórych wina te nie powstają w wyniku połączenia wina białego i czerwonego. Metoda ta jest wręcz zabroniona w wielu regionach i krajach winiarskich – wyjątek to szampan pochodzący z Szampanii, tutaj taki sposób produkcji bywa wykorzystywany.

Tannat – taniczny szczep pochodzący z południowej Francji

Zachwyca głębokim kolorem i mocnym charakterem! Świetnie komponuje się z czerwonym mięsem, posiada zdrowotne właściwości, a 14 kwietnia ma swoje święto !

Jakie wino na Wielkanoc ?

W naszej tradycji Święta Wielkanocne mocno wiążą się z akcentem kulinarnym. Przygotowujemy wykwintne dania, a w domach unoszą się piękne zapachy. Dbając o każdy detal świątecznego stołu, warto również zastanowić się nad odpowiednim wyborem wina, które podkreśli smak naszych wielkanocnych potraw

Marzec miesiącem rieslinga !

Riesling, szczep kameleon cieszący się ogromną i zasłużoną renomą, dający jedne z najbardziej cenionych win na świecie obchodzi w marcu swoje urodziny

Wino na dzień zakochanych

Walentynki to doskonała okazja, by w wyjątkowy sposób celebrować miłość i romantyzm. Wino może być świetnym dodatkiem do walentynkowej kolacji lub prezentu dla ukochanej osoby. Oto nasz wybór na świętowanie tego wyjątkowego dania.

Jak dobrze przechowywać wino?

Wino po zabutelkowaniu w dalszym ciągu dojrzewa i bardzo ważne jest jego prawidłowe przechowywanie.  Jeśli chcemy, aby smak i aromat wina nie zostały zmienione przez niepożądane czynniki to powinniśmy przestrzegać tych kilku istotnych zasad

Smażona pierś z kaczki z winnym sosem i winogronami podana z kaszotto

Nie masz pomysłu na kolacje? Otwórz butelkę wina i zacznij gotować..

Le Beaujolais est arrivé!

Święto młodego wina Beaujolais! Raz w roku, w trzeci czwartek listopada uwaga wszystkich miłośników wina skierowana jest w jednym kierunku! W kierunku Beaujolais..

JAKIE WINO DO GRZYBÓW?

Rozpoczęła się jesień, a wraz z nią sezon grzybowy. Gdy pogoda sprzyja, jest ciepło i wilgotno, ze spaceru po lesie można wrócić z koszem pełnym pachnących grzybów. 

0