.

Aktywne filtry

Dolina Loary wina

Dolina Loary to miejsce znane z eleganckich królewskich zamków, znakomitej kuchni i znakomitych win, z czego ponad 50 procent to wina białe. To też ojczyzna sławnego na całym świecie Anjou Rosé, czy delikatnie musującego wręcz „kremowego” Crémant. Głównie szczepy uprawiane w tym regionie to Sauvignon Blanc, Chenin Blanc, Cabernet Franc. Wina loarskie mają styl i charakter, który warto poznać.

Winnice w regionie

Szlak winny Doliny Loary jest najdłuższy we Francji. Winorośl była tu już obecna w okresie galijsko-rzymskim i od tego czasu wpływa na doskonałą reputację regionu pod względem wysokiej jakości win.

Winnice Loary rozciągają się na ponad 70 000 hektarów i mają ponad 68 apelacji, z których niektóre są znane na całym świecie. 

Wina ekologiczne w Dolinie Loary

Ekologiczna produkcja wina wysokiej jakości

Wysoka jakość win z naszej oferty jest wynikiem rygorystycznego monitorowania tradycyjnych metod, które są stosowane na wszystkich etapach produkcji. W winnicach stosuje się rozsądne podejście szanujące środowisko, aby uzyskać winogrona doskonałej jakości i dzięki, któremu terroir zapewni niezapomniany wyraz.