.

Aktywne filtry

Wina Langwedocja

Ten położony na południu Francji, nad Morzem Śródziemnym ciekawy i piękny region produkuje dziś bardzo kompletną gamę win czerwonych, różowych i białych oraz naturalne wina słodkie i wina musujące. Główne szczepy to Carignan, Grenache, Syrah, Mourvèdre i Cinsault, a także Roussane, Vermentino. Wiele z produkowanych tu win jest kupażowanych tworząc interesujące mieszanki.

Obecnie brak na stanie
-21,00 zł
(0)
109,00 zł 130,00 zł -21,00 zł

Langwedocja należy do jednego z najbardziej aktywnych regionów

Langwedocja jest najbardziej aktywnym regionem jeśli chodzi o produkcję win klasy Vin de Pays (obecnie – Indication géographique protégée  IGP), wśród których trafiają się wybitne butelki , a wiele równa się winom jakościowym (AOP). Nazywana w przeszłości „ winnym jeziorem”, posiada ponad 283 tysiące hektarów winnic i produkuje ponad 200 milionów skrzynek wina rocznie. Pięć głównych apelacji Langwedocji-Roussillon to: Corbières, Faugères, La Clape, Minervois-La Livinière, Saint-Chinian.

Wina z Langwedocji

Czerwone wina z Langwedocji

Kolor czerwonych win jest na ogół karminowo-czerwony, czasem głęboki, gdy maceracja jest długa, a lżejszy na glebach o nieco wyższym potencjale. W młodych winach dominują aromaty czerwonych owoców (malin i czarnej porzeczki). Kojarzone z przyprawami i pieprzem. Po trzech lub czterech latach wina ewoluują w kierunku skóry, suszonych owoców, prażonych migdałów. Na skraju nabierają akcentu sosu laurowego. Paleta naszych win czerwonych od wina Niveoles , Gladiateur (AOP Costiéres de Nimes), aż po Passions (zdobywca złotego medalu) spełni oczekiwania najbardziej wymagających smakoszy win. Doskonale zbalansowane wina czerwone z południa Francji zaskakują pełnią smaku. 

Róże są jasne i owocowe, wyróżniając się bardzo intensywnymi nutami kwiatowymi (akacja) i czerwonymi owocami (wiśnia). Podniebienie pełne, giętkie i miękkie.

Lśniące i złocistożółte wina Białe

Białe wina są lśniące i złocistożółte. W nosie wyczuwalne aromaty moreli, cytrusów, napar garrigue, przypraw i miodu. Wino białe z Langwedocji jest delikatne i świeże. Dominuje pełnia i gładkość. Niveoles (zdobywca złotego medalu) to wino rześkie, o bardzo przyjemnym bukiecie. Wino Gladiateur (AOP Costiéres de Nimes ) to wino długie, owocowe i urzekające.