.

Aktywne filtry

Wina Alzackie

Ten położony w północno-wschodnim zakątku Francji niezwykły region, wyróżnia się na tle innych regionów winiarskich silnymi wpływami francusko-niemieckimi. Wyjątkowy ze względu na swoją historię i kulturę. Pełen malowniczych miasteczek, winnic i krajobrazów, które tworzą ciągnący się na ok 180 kilometrów szlak winny (Route des Vins d'Alsace). Wpływy niemieckie są tu widoczne nie tylko w architekturze i kulturze, ale także w winach.

Obecnie brak na stanie
Obecnie brak na stanie
Obecnie brak na stanie
Obecnie brak na stanie
Obecnie brak na stanie
Obecnie brak na stanie

Produkcja win alzackich

Alzackie wina produkowane są pod trzema apelacjami: Alsace i Alsace Grand Cru dla win białych niegazowanych (zarówno słodkich, jak i wytrawnych) oraz Crémant d'Alsace dla win musujących. Prawie wszystkie wina produkowane w Alzacji mieszczą się w jednym z tych w/w oznaczeń. To tu właśnie uprawia się znaczne ilości Rieslinga i Gewurztraminera (jako w jedynym francuskim regionie winiarskim). Obie te odmiany częściej są kojarzone z winami od wschodnich sąsiadów. Kolejną szlachetną odmianą uprawianą w Alzacji jest Pinot Gris. Do 1993 r znane jako „tokaj" (węgierskie wino będące synonimem jakości), a następnie Tokay-Pinot Gris do 2007 r., kiedy przepisy UE całkowicie wycofały  to odniesienie.

Wina alzackie

Szacunek naszych winiarzy dla ziemi i winorośli, plony kontrolowane, ręczny zbiór, winifikacja dostosowana do każdego z terroir i dojrzewanie w beczkach, dają wina o wielkiej złożoności i charakterze. Wytrawne, świeże, owocowe i strukturalne, z pełnią i długością w ustach. Ekologiczne białe wino z Alzacji, które oferujemy z pewnością Was pozytywnie zaskoczy.