.

Aktywne filtry

Wina Alzackie

Ten położony w północno-wschodnim zakątku Francji niezwykły region, wyróżnia się na tle innych regionów winiarskich silnymi wpływami francusko-niemieckimi. Wyjątkowy ze względu na swoją historię i kulturę. Pełen malowniczych miasteczek, winnic i krajobrazów, które tworzą ciągnący się na ok 180 kilometrów szlak winny (Route des Vins d'Alsace). Wpływy niemieckie są tu widoczne nie tylko w architekturze i kulturze, ale także w winach. Ciąg dalszy poniżej...

Obecnie brak na stanie

Produkcja win alzackich

Alzackie wina produkowane są pod trzema apelacjami: Alsace i Alsace Grand Cru dla win białych spokojnych (zarówno słodkich, jak i wytrawnych) oraz Crémant d'Alsace dla win musujących. Prawie wszystkie wina produkowane w Alzacji mieszczą się w jednym z tych w/w oznaczeń. To tu właśnie uprawia się znaczne ilości rieslinga i gewurztraminera (jako w jedynym francuskim regionie winiarskim). Obie te odmiany częściej są kojarzone z winami od wschodnich sąsiadów. Kolejną szlachetną odmianą uprawianą w Alzacji jest pinot gris. Do 1993 roku znane jako „tokaj" (węgierskie wino będące synonimem jakości), a następnie tokay-pinot gris do 2007 roku, kiedy przepisy UE całkowicie wycofały to odniesienie.

Wina alzackie

Szacunek naszych winiarzy dla ziemi i winorośli, plony kontrolowane, ręczny zbiór, winifikacja dostosowana do każdego z terroir i dojrzewanie w beczkach, dają wina o wielkiej złożoności i charakterze. Wytrawne, świeże, owocowe i strukturalne, z pełnią i długim finiszem w ustach. Ekologiczne białe wino z Alzacji, które oferujemy dostarczy Wam wiele przyjemnych doznań smakowych. 

0