.

.

Wino na dzień zakochanych

Walentynki to doskonała okazja, by w wyjątkowy sposób celebrować miłość i romantyzm. Wino może być świetnym dodatkiem do walentynkowej kolacji lub prezentu dla ukochanej osoby. Oto nasz wybór na świętowanie tego wyjątkowego dania.

wino na walentynki

Pierwszą naszą propozycją jest Champagne Brut Rosé "Blanc de noirs" z niewielkiej winnicy Maison Guilleminot. Ten doskonały różowy szampan jest wyprodukowany w 100% z odmiany pinot noir i spędził na osadzie minimum 24 miesiące. Ma przepiękny, głęboki, różowy kolor. Nos jest intensywny z wyraźnymi nutami dojrzałych czerwonych owoców, wśród których dominują aromaty świeżych malin i truskawek. Po dłuższej chwili kontaktu z powietrzem rozwijają się charakterystyczne dla win produkowanych metodą tradycyjną subtelne aromaty brioche i delikatnej śmietanki. Usta doskonale podążają za nosem tworząc harmonijne doznania. Na podniebieniu również pojawiają się nuty czerwonych owoców podkreślone smakiem słodkiej śmietanki. Finisz jest długi i odświeżający, a kremowa pienistość podkreśla owocowość szampana. Wino to doskonale sprawdzi się zarówno jako aperitif jak i podkreśli smak owocowych deserów.

Drugą z kolei propozycją, dla odmiany wina spokojnego, jest delikatnie różowe półsłodkie Cabernet D'Anjou z winnicy Domaine de la Giraudière położonej w przepięknej, usianej romantycznymi zamkami Dolinie Loary. Jest to kupaż odmian cabernet franc i cabernet sauvignon. Kolor tego wina jest delikatnie różowy o subtelnym łososiowym odcieniu. Nos jest intensywny, słodki, pełen aromatów czerwonych owoców, wśród których królują wiśnie, maliny, słodkie truskawki i orzeźwiające czerwone porzeczki. Usta podążają za nosem, a aromaty są niezwykle wyraziste i bogate. Dobrze zbalansowana kwasowość, przyjemny długi finisz i zaskakująca budowa dopełniają całości. Wino to znakomicie sprawdzi się jako towarzysz pikantnych dań azjatyckich, wyrazistych serów typu Roquefort i Gorgonzola oraz sałat z owocami morza.

Kup zestaw : Prezent dla niej na walentynki

Zobacz również : Prezent dla niego na walentynki

0