.

.

Jakie wino wybrać na wielkanocny stół ?

W naszej tradycji Święta Wielkanocne mocno wiążą się z akcentem kulinarnym. Przygotowujemy wykwintne dania, a w domach unoszą się piękne zapachy. Dbając o każdy detal świątecznego stołu, warto również zastanowić się nad odpowiednim wyborem wina, które podkreśli smak naszych wielkanocnych potraw.

wino na Wielkanoc

Na dobry początek..

Idealnym wyborem to wznoszenia toastów i wspólnej celebracji świąt będzie szampan, który symbolizuje jakość, elegancję i prestiż. Jednakże, zważywszy na jego wysoką cenę, warto rozważyć alternatywę w postaci musujących win, produkowanych tradycyjną metodą szampańską, Crémant. Bąbelki w kieliszku stanowią doskonały aperitif, ale także świetnie komponują się z wieloma potrawami, szczególnie jeśli królują w nich jajka, majonez czy chrzan. Sprawdź : Szampan i wina musujące

Okres świąteczny, kiedy nasze stoły uginają się od różnorodnych dań, to doskonały moment, by eksperymentować z połączeniami win z jedzeniem. Warto mieć pod ręką wina o różnych stylach : musujące, aromatyczne biele, cięższe czerwienie i deserowe. Dzięki temu będziemy mogli znaleźć idealnego towarzysza dla większości wielkanocnych przysmaków. Zachęcamy do poszukiwania nietypowych połączeń, które najlepiej będą odpowiadać naszym indywidualnym preferencjom.

Z myślą o Wielkanocy przygotowaliśmy dwa zestawy win. Każdy z nich składa się z 6 starannie wyselekcjonowanych butelek, które podkreślą wyjątkową atmosferę świąt, tworząc niezapomniane chwile przy wspólnym stole z rodziną i przyjaciółmi, a serwowane dania będą smakować wybornie.

Sprawdź :

Zestaw Wielkanocny

Zestaw Wielkanocny Premium

0