.

.

Rozpoczęła się jesień, a wraz z nią złoty sezon na grzyby. Gdy pogoda sprzyja, jest ciepło, ale też wilgotnie, ze spaceru po lesie można wrócić z koszem pełnym pachnących grzybów. Przygotujemy z nich wiele smacznych potraw. Świetnie smakują rydze smażone na maśle, z dodatkiem czosnku i pietruszki, maślaki w jajecznicy, czy kurki w śmietanie. 

Grzyby urozmaicają danie, nadając mu charakteru i aromatu, dlatego też są doskonałym dodatkiem do mięsa, sosów czy zup. Wino z kolei ożywia danie i jest jego doskonałym uzupełnieniem. A jakie wino wybrać do grzybów, by smakowały jeszcze lepiej ?

W zależności od rodzaju grzybów, których smaki i aromaty są bardzo różne, to właśnie nimi powinniśmy się przede wszystkim kierować w poszukiwaniu odpowiedniego wina.

jakie wino do grzybów , tovino

Rydze z patelni
kochają Cabernet d'Anjou - Domaine de la Giraudiere – delikatne, różowe wino z doskonałą równowagą między nutami owocowymi i pikantnymi. Bardzo dobre połączenie tworzą też w towarzystwie Pinot Gris z winnicy Domaine Bernhard & Reibel. 

Do dań z kurkami będzie pasowało wino o podobnym charakterze i stylu, tzn. o łagodnych taninach i niezbyt silnej budowie, by nie przytłumić ich smaku. Nasza czerwona propozycja to Brouilly z winnicy Domaine de la Paillardière, a wielbicielom białych win proponujemy Beaujolais Villages Blanc – delikatne chardonnay. 

Prawdziwki i podgrzybki w śmietanie w połączeniu z makaronem lub kluseczkami "polubią się " z pełnym smaku winem dojrzewającym w beczce np. Cuvee 12M Beaujolais Villages Blanc - Domaine de la Paillardiere

Do grzybów z patelni w towarzystwie bardziej intensywnych dodatków idealnym winem będzie Morgon - jedno z najlepszych owocowych i aromatycznych win Beaujolais lub Beaujolais Villages Rouge z dobrą kwasowością i harmonią w ustach. Wina ze szczepu gamay stworzą smaczny duet z pieczona kaczką, kurczakiem, czy wieprzowiną z grzybami. Natomiast do wołowiny czy dziczyzny z leśnymi grzybami bardzo dobrym wyborem będą wina ze szczepu merlot np. Bordeaux Superieur, czy Bordeaux Campardon z winnicy Chateau Bourdieu de L'Hermitage.

Mamy nadzieję, że nasze sugestie pomogą Wam w odkrywaniu ciekawych i smacznych połączeń.

0