.

  • -10,00 zł

Bordeaux Superieur 2015 - Château Bourdieu de l’ Hermitage

(0)
Styl: czerwone wytrawne
Szczep: Merlot
Klasyfikacja: AOC Bordeaux Supérieur
Winifikacja: tradycyjna 
Temperatura serwowania: 16-18⁰C
Zawartość alkoholu: 14%
Pojemność: 750 ml
49,00 zł Oszczędź 10,00 zł
59,00 zł
Brutto Najniższa cena w okresie 30 dni przed promocją: 49,00 zł
Ilość
w magazynie

Ten bardzo dobry Merlot powstał z ponad 30-letnich winorośli. Wyprodukowany w sposób tradycyjny i butelkowany w starej , niewielkiej winnicy Chateau Bourdiieu l'Hermitage. Charakter ziemi składającej się ze zboczy gliniasto-wapiennych w północnej części Libourne pozwala na uprawę bardzo dobrej jakości winogron. Wino jest klasyczne, pełne, charakteryzujące się wszystkim co najlepsze w Merlocie z regionu Bordeaux.   

Bordeaux Supérieur
ma intensywny, czerwonobrązowy kolor z lekko purpurową obwódką. Nos to dojrzałe drobne owoce, takie jak wiśnie, maliny, czerwona porzeczka, śliwka, ziołowe lekkie nuty anyżek, w tle nuty mineralne.
Usta: na podniebieniu eksplozja smaków, aromatyczne dżemowe nuty z leśnych owoców, karmelu i drewna, wyczuwalne taniny.
Potrawy: doskonałe do dań z czerwonego mięsa (tatar, zapiekanki z mięsem, gulasze), dzikiego ptactwa, wołowiny, cielęciny, wieprzowiny i serów.
Potencjał dojrzewania: 8 lat i więcej

*Bordeaux Supérieur AOC jest regionalnym AOC, podobnie jak Bordeaux AOC. Wina z tej apelacji mogą również pochodzić z całego regionu winiarskiego Bordeaux, jednak aby zakwalifikować się do AOC Bordeaux Supérieur muszą spełniać jeszcze bardziej rygorystyczne kryteria jakości niż w przypadku win AOC Bordeaux. W szczególności muszą być wytwarzane ze starszych winorośli, mieć niższą dopuszczalną wydajność i leżakować przez co najmniej dziewięć miesięcy zanim wejdą do sprzedaży.

 

Czytaj więcej
2016
197 szt.

Arkusz danych

Kolor wina
Czerwone
Szczep wina
Merlot
Region
Bordeaux
Rodzaj
Wino do potraw

POLECANE

Produkty