.

  • -21,00 zł

Passions 2016 - Domaine du Vistre

(0)

Styl: czerwone wytrawne
Szczep: Syrah 65%, Grenache 25% i Mourvèdre 10%
Klasyfikacja: AOP Costières de Nîmes
Winifikacja: tradycyjna, dojrzewanie przez 12 miesięcy w dębowych beczkach
Temperatura serwowania: 16-18⁰C
Zawartość alkoholu: 15%
Pojemność: 750 ml

Złoty medal w Paryżu 2018
109,00 zł Oszczędź 21,00 zł
130,00 zł
Brutto Najniższa cena w okresie 30 dni przed promocją: 130,00 zł
Ilość

Wino z powstało w winnicy Domaine du Viste w Vauvert, które znajduje się w regionie Langwedocja-Rousillon, między miastami Nîmes i Montpellier w samym sercu „Petite Camargue”. Filozofią właścicieli jest szacunek dla środowiska i zrównoważonego rozwoju. Posiadają certyfikat HVE. Aspekty oceniane w ramach tej certyfikacji obejmują bioróżnorodność, stosowanie produktów fitosanitarnych, wykorzystanie zasobów wodnych i zarządzanie nawożeniem. Stosują organiczne metody do leczenia winorośli. Nie stosują siarczanu miedzi do zabiegów, zamiast którego używają sprayu wykonanego z lokalnych skórek pomarańczy w celu ochrony przed pleśnią i owadami. Nie używają też herbicydów i pestycydów. 
Winifikacja Domaine du Vistre łączy w sobie nowoczesność i tradycję. Zbiór odbywa się w najniższych temperaturach, dzięki czemu zachowany jest słodki aromat winogron. Na etykiecie widnieje rysunek przebiśniegu, który nawiązuje do okresu wczesnej wiosny, kiedy to kwitnie w winnicy tworząc niezapomniany widok.

Passions ma kolor głębokiej czerwieni z granatowymi refleksami. Nos: aromatyczna złożoność z nutami "Garrigue", dalej nuty dymne, biały pieprz, a także dżemowe nuty leśnych owoców oraz tytoniu. Usta: balsamiczne, podniebienie pełne, gęste i aksamitne. Doskonała harmonia owocu, dębu, słodyczy i kwasowości. Długi finisz.
Potrawy: idealne komponuje się z wołowiną, dziczyzną, jagnięciną, mięsem z grilla, a także deską serów.


Czytaj więcej
2184
51 szt.

Arkusz danych

Kolor wina
Czerwone
Szczep wina
Grenache
Mourvèdre
Syrahe
Region
Langwedocja
Rodzaj
Wino do potraw
Wino na prezent
-20,00 zł
59,00 zł 79,00 zł -20,00 zł

POLECANE

Produkty