.

Niveoles Rose 2021 - Domaine du Vistre

(0)


Styl: różowe wytrawne
Szczep: Caladoc 70%, Syrah 30%
Klasyfikacja: Vin de Pays du Gard 
Winifikacja: tradycyjna
Temperatura serwowania: 10-12⁰C
Zawartość alkoholu: 12%
Pojemność: 750 ml
51,00 zł
Brutto
Ilość
Wino to powstało w winnicy Domaine du Viste w Vauvert, które znajduje się w regionie Langwedocja-Rousillon, między miastami Nîmes i Montpellier w samym sercu „Petite Camargue”. Filozofią właścicieli jest szacunek dla środowiska i zrównoważonego rozwoju. Posiadają certyfikat HVE. Aspekty oceniane w ramach tej certyfikacji obejmują bioróżnorodność, stosowanie produktów fitosanitarnych, wykorzystanie zasobów wodnych i zarządzanie nawożeniem. Stosują organiczne metody do leczenia winorośli. Nie stosują siarczanu miedzi do zabiegów, zamiast którego używają sprayu wykonanego z lokalnych skórek pomarańczy w celu ochrony przed pleśnią i owadami. Nie używają też herbicydów i pestycydów. 
Winifikacja Domaine du Vistre łączy w sobie nowoczesność i tradycję. Zbiór odbywa się w najniższych temperaturach, dzięki czemu zachowany jest słodki aromat winogron. Na etykiecie widnieje rysunek przebiśniegu, który nawiązuje do okresu wczesnej wiosny, kiedy to kwitnie w winnicy tworząc niezapomniany widok.

Vin de Pays du Gard Niveoles Rose ma kolor jasny, łososiowy. Nos: pełen truskawek, malin z odrobiną grejpfruta i limonki. Usta: wyraziste, na podniebieniu równowaga świetnej kwasowości i miękkich owocowych nut. Smak lekko-kwaśnych cukierków wiśniowych i truskawkowych "Tagada".
Potrawy: pizza, dania z grilla, dania z dyni. Pięknie komponuje się z sałatką nicejską, pieczonym kurczakiem, grillowanymi krewetkami. Doskonałe do łagodnych serów. Idealne jako aperitif.
Czytaj więcej
2115
78 szt.

Arkusz danych

Kolor wina
Różowe
Szczep wina
Caladoc
Syrahe
Region
Langwedocja
Rodzaj
Wino do potraw

POLECANE

Produkty