.

.

Różowe wino Niveoles Grenache w prestiżowym przewodniku "Le Guide Hachette Des Vins"

Różowe wino Niveoles Grenache 2022 z winnicy Domaine du Vistre zdobyło uznanie wśród profesjonalistów ze świata wina i znalazło się w najnowszym wydaniu francuskiego przewodnika po winach  "Le Guide Hachette des Vins”

Le Guide Hachette des Vins to przewodnik po winach francuskiej grupy wydawniczej Hachette. Książka została wydana po raz pierwszy w 1985 roku i pozostaje jednym z najstarszych i najbardziej szanowanych przewodników po winach we Francji. Uważany za najbardziej autorytatywny przewodnik i powszechnie nazywany biblią francuskiego przemysłu winiarskiego. Przewodnik po winach Hachette co roku oferuje wybór najlepszych francuskich win i winiarni.

Degustacje wina organizowane są lokalnie w każdym regionie od stycznia do maja. Aby zachować obiektywizm, panele degustacyjne odbywają się w ciemno, a ekspertom degustującym wina (jury składa się z enologów, handlarzy winem, brokerów wina, sommelierów) podaje się jedynie apelację i rocznik. Do degustacji w ciemno można zgłaszać wyłącznie roczniki, które butelkowano ostatnio.

Winom, które znalazły się w przewodniku, podobnie jak najlepszym restauracjom przyznawane są gwiazdki :

* Bardzo udane

** Niezwykłe

*** Wyjątkowe

Coup de Coeur: (dosłownie cios w serce) przyznawany winom dwu- i trzygwiazdkowym, które w swojej kategorii zdobyły uznanie więcej niż jednego degustatora


Misją przewodnika po winach Hachette jest umożliwienie miłośnikom wina zakup odpowiednich butelek, niezależnie od ich gustu i budżetu. A także zapewnienie wspaniałych nowych odkryć, wybierając prawdziwe klejnoty z winnicy.

Przewodnik po winach Hachette pozostaje wierny swoim podstawowym wartościom niezmiennie od 1985 roku: niezależności, wiarygodności i różnorodności selekcji.

Każdego roku stara się oferować szeroką gamę roczników pod względem regionów, stylów win i cen.

Le Guide Hachette des Vins 2024 to :

- 8 000 wyselekcjonowane wina , w tym 500 win „ Coup de Coeur”

- 35 000 degustowanych win

- 200 degustacji w regionach winiarskich

- 500 win organicznych

 
Zasady oceny wina :

Wina są opisywane (właściwości barwne, aromatyczne, węchowe i smakowe) i oceniane przez degustatorów w skali od 0 do 5.

• Wynik = 0: wino ma wadę. Został on wyeliminowany i nie pojawi się w Przewodniku Hachette

• Wynik = 0: wino ma wadę. Został usunięty i nie pojawi się w Przewodniku po winach Hachette.

• Ocena = 1: wino jest przeciętne, nie ma jakiś wielkich walorów. Zostało ono wyeliminowane i nie pojawi się w Przewodniku Hachette.

• Wynik = 2: wino się udało . Będzie cytowany (bez gwiazdki) w Przewodniku Hachette.

• Wynik = 3: wino jest bardzo udane . Otrzyma 1 gwiazdkę w Przewodniku Hachette.

• Ocena = 4: wino jest niezwykłe . Otrzyma 2 gwiazdki w Przewodniku Hachette.

• Ocena = 5: wino jest wyjątkowe . Otrzyma 3 gwiazdki w Przewodniku Hachette.

 

W przewodniku tym, nie tylko znajdziemy świetne, znane i drogie wina, ale także te mniej znane mające dobry stosunek jakości do ceny.

Różowe wino Niveoels Grenache 2022 zdobyło jedną gwiazdę co oznacza, że jest bardzo udanym winem. Jest to wino regionalne IGP, które powstało w winnicy Domaine du Vistre położonej w sercu Petite Camargue i której filizofią jest winiarstwo ekologiczne. W naszej ofercie dostępne w butelkach 0,75 l oraz 5 litrowych BIB-ach.

Jednak wino Niveoles nie jest jedynym winem z naszej oferty, które pojawiło się w przewodniku po winach Hachette. We wcześniejszych wydaniach nagrodzone były wina rocznikowe Beaujolais Villages Blanc Cuvee 12M czy Moulin a Vent.

 

 

 

0